KURUMSAL

Vitriol Tarım, dünyada gelişen tarım teknolojileriyle birlikte tarım ürünleri yetiştirme alanında, yeni uygulama yöntemlerini benimsemiş ve kentsel tarım doğrultusunda bünyesinde kent çiftçiliğine yeni bir bakış sunan, konteyner konseptiyle indoor sistem..

KURUMSAL

Vitriol Tarım, dünyada gelişen tarım teknolojileriyle birlikte tarım ürünleri yetiştirme alanında, yeni uygulama yöntemlerini benimsemiş ve kentsel tarım doğrultusunda bünyesinde kent çiftçiliğine yeni bir bakış sunan, konteyner konseptiyle indoor sistem ve örtü altı topraksız tarım uygulamalarını bulunduran; İstanbul merkezli kurulan ilk şirkettir. İstanbul’da kurulan ve yerel olarak kentin kendi gıda ihtiyacını karşılamayı hedefleyen bir şirket olarak adımız, "Arzın merkezine doğru yöneldiğinde, o gizemli taşı bulacaksın” anlamını taşıyan Vitriol, bir simya teriminin kökeninden geliyor.
 
Hepsinden önemlisi, taze, yerel, sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilen gıdanın, dünyadaki iyi şeylerin zincirleme reaksiyonunu başlattığını biliyoruz. Vitriol Tarım ekibi olarak şimdi ve gelecekte gıda güvenliğindeki en önemli sorunlardan bazılarını ele almaya kendimizi adadık. Değişen bir iklim ve giderek artan bir nüfus için sürdürülebilir, ölçeklenebilir gıda üretimine odaklandık.
 
Sürecimiz; temel değerlerimiz olan geleceği düşünüp çiftçilik yaparak, toplumumuz için taze ve besleyici gıda, istikrarlı ve hızlı tedarik sağlayıp, artan gıda israfı ve işgücü kıtlığı baskısını hafifletecek, sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız da yeni teknolojiler kullanarak üretme pratiğimize rehberlik edecektir. Yaratıcı geliştiriciler, problem çözücüler ve aktivatörlerden oluşan, misyon odaklı kent çiftçileri ekibimiz ile çiftçiliği baştan sona yeniden tasarlayabilmemiz ümidiyle...